На Кубі викрито мережу, що вербувала найманців на війну проти України

08 сентября, 11:54
Росія вербує найманців з Куби на війну проти України - фото 1
Росія вербує найманців з Куби на війну проти України

Влада Куби повідомила про арешт 17 людей за підозрою у вербуванні кубинських громадян до російської армії для участі у війні в Україні.

«Внаслідок розслідування на даний момент заарештовано 17 осіб, зокрема організатор цієї діяльності», – цитує агентство Рейтерз заяву полковника МВС Сезара Родрігеса.

Імен заарештованих Родрігес не назвав, але наголосив, що лідер угруповання покладався на двох осіб, які проживають на острові. Вони допомагали йому вербувати кубинців для участі у бойових діях з боку Росії.

Раніше цього тижня влада Куби заявила про викриття мережі торгівлі людьми, учасники якої вербували кубинських громадян воювати на боці Росії в Україні. За даними МЗС Куби, ця мережа діяла із Росії. Схема із залучення до російських збройних сил поширювалася як кубинців, які живуть у Росії, так і тих, хто живе на Кубі.

Прокурор Хосе Луїс Рейєс заявив, що учасникам злочинної мережі може загрожувати до 30 років в’язниці, довічне ув’язнення або страта – залежно від тяжкості та характеру скоєних злочинів.

МЗС країни наголошувало, що Куба не бере участі у війні в Україні. Російська сторона наразі це повідомлення не коментувала.

Про факт вербування найманців стало відомо випадково - українські хакери зламали пошту воєнкома з російської провінційної Тули Антона Перевозчикова й знайшли там деталі великої операції з вербунком кубинців і колумбійців на війну проти України. Зокрема, мова про дані 198 громадян Куби та 1 громадян Колумбії. У липні та серпні 2023 року вони прибували до Москви групами по 10-30 чоловік і вирушали до Тули для заповнення документів та подальшого відправлення на фронт.

Радіо Свобода

Публикации