МЗС Румунії викликає руського посла через постійні атаки "шахедів"

13 сентября, 21:43
Румунії не хочеться терпіти - фото 1
Румунії не хочеться терпіти

Міністерство закордонних справ Румунії терміново викликає главу дипломатичної місії РФ в Бухаресті після виявлення нових фрагментів безпілотників, подібних до тих, що використовуються Росією.

Міністерство закордонних справ консультується з союзниками по НАТО про події на кордоні між Румунією та Україною, включно з сьогоднішнім інцидентом. Також МЗС терміново викличе главу дипломатичної місії РФ", — заявили у міністерстві.

Крім того, МЗС знову підтвердило "свій твердий протест" проти порушення повітряного простору Румунії та рішуче закликало припинити неодноразові напади на українське населення та цивільну інфраструктуру.

"МЗС рішуче закликає припинити неодноразові напади на українське населення та цивільну інфраструктуру та безвідповідальну ескалацію Російською Федерацією безпекової ситуації, зокрема на кордоні між Румунією та Україною, і водночас вимагає дотримання норм міжнародного права, включно з недоторканністю повітряного простору Румунії", — додали у відомстві.

Раніше у Румунії виявили уламки дрона в районі сіл Нуфурул і Вікторія повіту Тулча після атаки Росії на Одеську область проти ночі 13 вересня.

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії. 9 вересня у Румунії у районі Плауру повіту Тулча знову були виявлені фрагменти безпілотника, схожого на ті, що використовуються російською армією.

Суспільне

Публикации