Мустафа, не давайте пас клептократії

27.09.2016, 15:18
Щось пішло не так - фото 1
Щось пішло не так / Чесно

Народний депутат Єгор Соболєв застерігає колегу Мустафу Найєма та його соратників від спроби профанація є-декларування.

Небезпека.

Причому небезпека від людей, від яких не очікував:(.

В Парламенті зареєстрований законопроект, який дозволяє в останній момент зробити величезну діру в електронному декларуванні.

(Я перед цим багато разів вилаявся, тепер спробую спокійно Вам пояснити).

Як Ви знаєте, залишилося 33 з половиною дні до подання останнім топ-посадовцем електронної декларації про доходи та майно своєї родини на 31 грудня 2015 року. Декларація має бути подана через Інтернет і через Інтернет стане доступної всьому суспільству.

Ми багато років йшли до цього законодавства, двічі його втрачали і захищали лише в цьому Парламенті, відкривали для громадян реєстри власності, виписували по-нормальному статтю про незаконне збагачення і ось цей час настав...

Кілька десятків тисяч суддів, прокурорів, топ-посадовців включно з депутатами, міністрами та Президентом зараз замислюються над кожною цифрою, яка має бути внесена до декларації. Будь-яка брехня загрожує викриттям суспільством, розслідуваннями Агенції із запобігання корупції та Антикорупційного бюро, при великих розмірах - кримінальною справою та спецконфіскацією. Ніколи ще топ-посадовці так серйозно не ставилися до декларування своїх статків. (До мене щодня дзвонять чи приходять за консультацією. Я сам вивіряю до кожного євро і долара, скільки грошей було сплачено за мене Радою Європи та Конгрессом США, на чиї запрошення минулого року я двічі їздив за кордон).

Пихтячи над деклараціями, тисячі клептократів при цьому в душі сподіваються, що в останній момент законодавство буде змінено за технологією "закону Денисенка". Якщо Ви пам`ятаєте, спочатку це був наче добрий законопроект, але правки з голосу прямо перед голосуванням фактично зруйнували законодавство про декларації. І лише після величезного скандалу за участі Євросоюзу нам вдалося його повернути.

Минулого тижня я спеціально запросив на засідання нашого парламентського комітету з протидії корупції депутатів Тетяну Донець і Ніну Южаніну, щоб громадськість і журналісти-розслідувальники при телекамерах пояснили всьому Парламенту: "Не чипайте зараз законодавство про декларації. Не можна ані зменшувати обсяг інформації, яку посадовець має вносити до декларації; ані скасовувати вимогу пояснити все майно. Хай нинішнє законодавство запрацює; хай почнуться розслідування незаконного збагачення, а далі подивимося, що справді варто поміняти в законах".

В той же день я дізнався, що свій законопроект на цю тему готуєMustafa Nayyem. Трохи здивований (Мустафа працює в іншому комітеті) я у четвер підійшов до нього, і попросив утриматися від подання будь-яких змін до законодавства про декларації. Нагадав йому про історію з Вадимом Денисенком. Запропонував уявити, як легко клептократам в Раді так самого з голосу спотворити його законопроект, знищити законодавство про відкритість декларацій, ще й звалити відповідальність на Мустафу як першого автора.

Мустафа наче зрозумів. Пообіцяв нічого не вносити. І, як я бачу по парламентському сайту, наступного ж дня зареєстрував законопроект -http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60097 .

В документі, зокрема, змінюється визначення близьких осіб. Додається вимога проживати з ними 183 дня на рік. Це відверте шахрайство, яке ставить нездійсненну вимогу перед детективами НАБУ, які мають доводити факти незаконного збагачення родин клептократів, де дуже часто все "переписують" на дружин.

При такому формулюванні і "прокурор АТО" Кулик, і голова Національної комісії з регулювання енергетики Вовк, у чиїх коханих в останні два роки з`явилося багато майна, зможуть легко сказати: "А я минулого року прожив зі своєю дівчиною 182 дня . Був у відрядженнях або жив в батьків. І тепер спробуйте довести зворотнє".

Ще законопроект дозволяє посадовцям не декларувати позичені гроші (???).

Навіщо нам вороги, якщо в нас такі "друзі"?!

Я прошу Mustafa Nayyem, Svitlana Zalishchuk, Сергій Лещенко, Олена Сотник (Lena Sotnyk), Igor Lutsenko, Yaroslav Markevich, Dmytro Dobrodomov та інших співавторів законопроекту негайно його відкликати.

Не давайте пас клептократії

Пост Єгора Соболєва на фейсбуці

Без Табу

Публикации