Московським попап наказали забиратись з Києво-Печерської лаври

10.03.2023, 22:18
Часи панування в Лаврі філіалу РПЦ закінчуються - фото 1
Часи панування в Лаврі філіалу РПЦ закінчуються / СБУ

Чоловічий монастир УПЦ МП (Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра) має до 29 березня звільнити будівлі та споруди Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Про це йдеться в тексті попередження, яке оприлюднили на сайті монастиря УПЦ МП. (там явно у всіх палає). Раніше московських попів позбаили права на служіння у храмах Верхньої лаври. Нині прийшов час забиратися й з Нижньої.

Документ надійшов від в. о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Олександра Рудника.

Як ідеться в тексті попередження, міжвідомча робоча група встановила порушення монастирем умов договору щодо використання державного майна.

"Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 № 06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29.03.2023 року", - йдеться в документі.

До цього дня монастир УПЦ МП має звільнити будівлі та споруди, які перебувають на балансі заповідника за адресами вул. Лаврська, 11 та вул. Лаврська, 15.

До 14 березня монастир також має надати список своїх представників (2-3 осіб), яких включать до складу комісії з приймання-передачі державного майна.

Рішення прокоментував міністр культури Ткаченко: "Договір безоплатного користування УПЦ Києво-Печерської Лаври розривається з 29 березня 2023 року. Це стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ в Лаврі. Сьогодні, 10.03.2023 року, Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ попередження про розірвання Договор про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю. Таке попередження обґрунтоване висновками Міжвідомчої робочої групи, яка під час своєї роботи встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна. Підстава – зафіксовані порушення умов користування державним майном. МКІП цю позицію підтвердив відповідним листом".

Лівий берег

Публикации