Монарх з Борщагівки: як родина незмінного селищного голови заробила мільйони

19.12.2016, 17:18
Був головою ще за СРСР - фото 1
Був головою ще за СРСР / Борщагівська сільська рада

Без Табу публікує рослідування руху "Чесно" про Олексія Кодебського, який є селищним головою Петропавлівської Борщагівки вже 34 роки. Земля під Києвом - дорога. Родичі голови отримали чимало землі. Нерухомість є навіть у Криму та в Яремчі, діти - в елітних школах.

Селищним головою Олексій Кодебський став ще при Союзі - у 1983 році. Навіть президент Білорусі Олександр Лукашенко обіймає свою посаду значно менший термін - 22 роки.

До того, як стати селищним головою, Кодебський працював кілька років налаштувальником апаратури на заводі "Електронмаш" і ще 12 років будував свою кар'єру на заводі Укрпром ДТСААФ від радіомонатжника до начальника енерго-механічного відділу. Відповідно значних статків чиновник, який не працював у бізнесі, заробити просто не міг.

У селищного голови Петропавлівки є дві доньки - Інна Шевель та Таміла Яценко. Саме вони за часів головування Кодебського стали землевласницями чималих площ. При цьому Шевель працює лікарем офтальмологом і працює з 2002 року в комунальному закладі (Центрі мікрохірургії ока КМДА).

Але робота у комунальному закладі не завадила Інні Олексіївні Шевель стати керівником ТОВ «ВЕСТАЙ», заснованого майже рік тому. Це приватна кліника, яка займається медичною практикою. Статутний фонд «ВЕСТАЙ» - 8 мільйонів гривень (з яких 4 млн внесла Ірина Олексіївна Шевель).

Монарх з Борщагівки: як родина селищного голови заробила мільйони - фото 27007

Держреєстр свідчить, що донька селищного голови також є власницею не просто низки приміщень і ділянок у Петропавлівській Борщагівці. У неї є нерухомість у курортній Яремчі та в окупованому курортному Криму. Ось перелік всього, що має лікарка:

  • нежитлове приміщення площею 167,7 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка;
  • нежитлове приміщення площею 151,4 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка;
  • земельна ділянка площею 0,6 га за адресою Київська область, село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Кришталева;
  • земельна ділянка площею 0,5667 га за адресою Київська область, село Чайка, вулиця Печерська;
  • домоволодіння загальною площею 446,6 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Сонячна;
  • житловий будинок загальною площею 123,0 кв. м. за адресою місто Яремча, село Поляниця;
  • апартаменти площею 120 кв. м за адресою АРУ Крим, м. Ялта, смт Курпати, шосе Алупкинське (вказані апартаменти належать Шевель І.О. разом з другою дочкою Кодебського О.І. – Яценко Тамілою Олексіївною).
Монарх з Борщагівки: як родина селищного голови заробила мільйони - фото 27008

Друга дочка Кодебського — Таміла Яценко — працює в Інституті педагогіки. В неї теж у власності є ділянки у Петропавлівській Борщагівці.

Мешканці стверджують, що Кодебський проживає в звичайній хаті по вулиці Чкалова, яка належить його тещі Галині Маслюченко.

Хоча офіційно він зарееєстрований у цьому "будиночку" по вул. Панаса Мирного.

Монарх з Борщагівки: як родина селищного голови заробила мільйони - фото 27009

Регламентна комісія облради виявила, що селищна рада виділяла ділянки не лише за схемами родичам чи підставним, а безпосередньо селищному голові Кодебському, що свідчить про наявність конфлікту інтересів.

Площа цієї ділянки, яку отримав голова - 1 га. Це Вумівський ліс, якийсь чомусь за цільовим призначенням виділений під сіножаті.

Монарх з Борщагівки: як родина селищного голови заробила мільйони - фото 27010

Звісно, що землю під сіножать Кодебський не збирався використовувати. Цільове призначення лісу-сіножаті змінили під забудову.

Земельна ділянка була подарована Кодебським мешканцю Рівненської області, Роману Кричильському, який проходить як фізична особа, через яку продавались квартири на об'єктах будівельної компанії Building Development Holding.

Кодебський на засіданні регламентної комісії облради намагався пояснити, як він став щасливим землевласником:

"Так мені виділили цю ділянку, як сіножаті. Мені особисто. Одну єдінствєнну. Я як працівник сільради підпадаю під указ президента 2002 року, про те, що всі сільські працівники прирівнюються до працівників соціальної сфери. Які претензії до мене?"

До слова, під час землевиділення ділянки Кодебський не головував у сільраді.

Але, як виявилося, ділянка далеко не єдина. Олексію Кодебському виявилось мало землі в рідному селі. Він разом з дочкою Тамілою ще отримали безкоштовно по ділянці в місті Києві на підставі рішення Київради від 18 грудня 2008 року мікрорайоні Жуляни (Солом'янський та Голосіївський район м. Києва).

Стосовно виділення земельної ділянки Кодебському Олексію в рідній Петропавлівці порушено кримінальне провадження за статтею 264 КК. Нині справа вже знаходиться в Генеральній прокуратурі. У зв'язку з розслідуванням цієї справи 11 листопада 2016 року правоохоронці проводили обшуки у селищній раді.

Місцеві мешканці твердять, що онук Кодебського — Едуард Яценко (син дочки Таміли Яценко), навчався в приватному університеті в Бостоні.

Монарх з Борщагівки: як родина незмінного селищного голови заробила мільйони - фото 27013

У 2015 році онук, судячи з інформації у його профілі на Facebook, закінчив навчання і проходив практику в одному з банків Нью-Йорка. Тепер він — Едвард.

У мережі LinkedIn є більш детальна інформація про онука селищного голови Петропавлівки. Тут також йдеться про те, що освіту Едуард Яценко здобув у приватному бостонському Northeastern University.

Навчання на рік, як повідомили нам телефоном у компанії, яка займається організацією навчання за кордоном, коштує 28 тисяч доларів. Це без проживання.

До того, як поїхати на навчання у Бостон, онук селищного голови відвідував приватну школу Kyiv International School, яка входить до світової мережі шкіл. Для розуміння рівня доходів батьків, які віддають ту навчалися діти Віталія Кличка, Сергія Реброва...

Тобто селищний «монарх» Петропавлівської Боращагівки віддав онука в школу, куди ходять діти відомих у світі футболістів, боксера та зірок шоу-бізнесу. Навчання на рік у такій школі в ті часи, коли навчався Едвард Яценко, обходилося десь у 16 тисяч доларів на рік з доплатами.

Онучка селищного голови Іванна Шевель, як свідчать односельці, як і її кузен Едуард, навчається Kiev International School.

За які гроші лікар-офтальмолог, мати-одиначка, яка раптово знайшла 4 мільйони до статутного капіталу приватної клініки, навчає дитину в такій дорогій школі — невідомо.

Юному онуку-Едварду, який вже має право подавати документи на отримання землі, пощастило і з мамою, і з землею. Едуард Яценко, який отримував освіту за кордоном, вирішив переконати владу, що працюватиме в Україні задля розвитку селянського господарства. Про це свідчить той факт, що Києво-Святошинська РДА у 2012 році (період навчання онука Кодебського у Бостоні) дала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах Софіївської Борщагівки.

Громада та члени профільної комісії облради, яка покликана боротися з корупцією, вимагають здійснити ретельне й об'єктивне розслідування викладених фактів й оприлюднити їх. Відповідне звернення направили до НАБУ.

Чесно

Публикации