Молдова та Грузія приєдналися до антиросійської воєнної коаліції

15 июня, 19:59
Пан Остін вітає нових учасників антиросійської коаліції - фото 1
Пан Остін вітає нових учасників антиросійської коаліції / ЕРА

Сусіди Росії перестають її боятися. 15 червня Молдова та Грузія приєдналися до формату Рамштайн та стали учасниями третього саміту з воєнної підтримки.

Про це заявив на зустрічі у Брюсселі міністр оборони США Ллойд Остін. Голова Пентагону привітав країни, які приєдналися до сьогоднішньої зустрічі контактної групи.

Крім Молдови та Грузії ще одним новачком формату став Еквадор, за що цій країні повага та уклін від усіх українців.

Від початку війни понад 45 союзників і партнерів з усього світу надали військову допомогу Україні.

За його словами, це відображає глобальне обурення російською неспровокованою агресією і глобальну рішучість захищати порядок, заснований на правилах.

"Сьогодні я маю честь приймати міністрів оборони і голів штабів з понад 45 країн, а також представників НАТО і ЄС. Також я радий вітати Еквадор, Грузію та Молдову, які приєдналися до сьогоднішньої зустрічі контактної групи", - додав Остін.

Від часу віртуальної зустрічі три тижні тому було досягнуто важливого прогресу на кількох фронтах, додав він.

"Союзники надали ракети "Гарпун", щоб покращити прибережну оборону України, Британія надає РСЗВ М270 і навчання для допомоги Україні у захисті території Донбасу, низка союзників і партнерів надають гаубиці і артилерійські боєприпаси – українські сили вже використовують їх у захисті Донбасу. Ми вже багато зробили, але не маємо витрачати час даремно. Ми збираємося поглибити нашу підтримку ЗСУ у сьогоднішній боротьбі і збільшити їхню силу перед завтрашніми загрозами", - заявив глава Пентагону.

Він також додав, що є потреба у посиленні готовності збільшувати можливості України до самооборони, і ми повинні докласти ще більших зусиль, щоб Україна могла захистити себе, своїх громадян і територію.

Нагадаємо, що раніше очільники Молдови та Грузії край обережно висловлювались щодо російської агресії проти України та дуже боялися засмутити Путіна та проросійські сили у себе, але перспектива отримання статусу кандидатів у члени ЄС, як виявляється, робить дива.

ТСН

Публикации