Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

25 июня, 16:00
Хлопці, нумо до Гааги - фото 1
Хлопці, нумо до Гааги / МО РФ

Міжнародний кримінальний суд (МКС), що базується в Гаазі, 25 червня видав ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та чинного начальника Генштабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова у зв’язку зі скоєнням воєнних злочинів під час російського вторгнення в Україну.

Про це повідомляє офіційний сайт МКС.

Як зазначається у повідомленні, "існують розумні підстави вважати", що Шойгу та Герасимов "несуть індивідуальну кримінальну відповідальність" за вєнні злочини, які чинила російська армія в Україні - напади на цивільні об’єкти, заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або цивільним об'єктам, злочини проти людяності у вигляді нелюдських дій.

"Є достатні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари російських збройних сил по українській електричній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року. Протягом цього часу крім того, російські збройні сили завдали великої кількості ударів по численних електростанціях і підстанціях у багатьох місцях в Україні", - йдеться у повідомленні.

Рішення винесли судді Росаріо Сальваторе Айтала (головуючий), Серхіо Херардо Уґальде Ґодінес та Хайкель Бен Махфуа.

На рішення МКС вже відреагував президент України: "Сьогоднішнє рішення є чітким свідченням того, що правосуддя за російські злочини проти українців неминуче. Воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності. Ми з нетерпінням чекаємо на подальші ордери на арешт, щоб позбавити Росію відчуття безкарності"

Нагадаємо, у березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арештпрезидент РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Росії Марію Львову-Бєлову. Ордери було видано у справі про масові викрадення та депортацію до РФ українських дітей з окупованих територій.

А вже в березны цього року судді МКС видали ордери на арешт командувача дальньою авіацією РФ генерал-лейтенанта Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту РФ адмірала Віктора Соколова. Обох розшукують у зв'язку з російськими ударами по українській енергетиці з жовтня 2022 по березень 2023 року.

УНІАН

Публикации