Уряд затвердив механізм добровільної відмови від наукового ступеня, першим його випробував міністр освіти Оксен Лісовий.
Про це йдеться у повідомленні очільника МОН у Facebook.
«Першим випробовував механізм відмови. Написав відповідну заяву і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся. Набагато важливіші реальні справи та дії», – написав Лісовий.
Він зазначив, що раніше такої можливості не існувало. Голова МОН наголосив, що наступним кроком у становленні нової культури академічної доброчесності має стати відповідний закон, який наразі ще доопрацьовується.
«В академічному світі науковий ступінь – це про цінність та довіру, а ще про здобуття, а не отримання. Постсовєцька культура це дещо викривила, тож маємо це виправити і сформувати нову культуру академічної доброчесності, де буде місце лише для справжньої послідовної науки. Як військову форму мають право носити лише військові, так і мати наукові ступені, на мою думку, повинні лише науковці», – додав Лісовий.
Нагадаємо, раніше міністр освіти та науки Оксен Лісовий подав свою дисертацію до Національного агентства з якості вищої освіти для перевірки на предмет плагіату. І, схоже, результати перевірки його переконали у необхідності відмови від наукового ступеня. Наразі невідомо, чи поверне пан міністр доплати за звання кандидата наук, які він отримав як директор малої академії наук (очолював її понад 11 років).
Звинувачення у плагіаті першим висунув Український рух пацифістів. Крім того, інтернет-ресурс «Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях» написав, що у кандидатській дисертації Лісового знайшли ознаки плагіату.
21 березня Верховна Рада призначила Оксена Лісового міністром освіти та науки замість Сергія Шкарлета, якого також звинувачували у плагіаті, але той за свій науковий ступінь тримався.