Мільйонер під прикриттям: Де так як ховає свої статки Юрій Бойко

14.02.2023, 17:58
Юрій Бойко досі не під слідством - фото 1
Юрій Бойко досі не під слідством

Нардеп від ОПЗЖ Юрій Бойко та його сім’я володіють десятками гектарів землі, тисячами квадратних метрів нерухомості, користуються послугами охорони, сам Бойко їздить у супроводі кортежу — все це не можна утримувати на ті гроші, які декларує нардеп. Звідки ж тоді статки Бойка?

Команда Bihus.Info опублікувала на своєму ютуб-каналі розслідування «Мільйонер під прикриттям: таємні активи нардепа Бойка і його оточення».

Журналісти звертають увагу, що очільник новоствореної депутатської групи «Платформа за життя та мир» Юрій Бойко з року у рік вказує у декларації, що живе фактично на депутатську зарплату і доходи фірми своєї дружини, яка здає в оренду офісні приміщення.

Разом із цим він та його сім’я володіють десятками гектарів землі, тисячами квадратних метрів нерухомості, користуються послугами охорони, сам Бойко їздить у супроводі кортежу — все це не можна утримувати на ті гроші, які декларує нардеп, припускають журналісти.

Розслідування про таємні статки Бойка:

Серед тих джерел прибутку, які Бойко приховує, — підприємство із мільярдними оборотами, яке транспортує електрику споживачам на Волині «Волиньобленерго». Наразі 75,47% цього підприємства належить старшому сину Бойка Анатолію. Так само, за даними журналістів, є підстави вважати, що Теребле-Ріцька ГЕС на Закарпатті, одна з ТЕЦ у Харкові, деякі газові родовища і навіть ГЕС в Екваторіальній Гвінеї — все це підприємства, в яких часткою володіє саме Бойко через офшорні компанії.

Також розслідувачі з’ясували, що дружина Бойка тривалий час працювала за сумісництвом у компанії російського мільярдера Мирона Горіловського. Ще у 2015 році Бойко задекларував 2 млн рублів, які його дружина отримала як зарплату, працюючи на росіянина. Декларувати московські доходи дружини нардеп припинив лише у 2018 році.

Після анексії Криму компанія Горіловського отримувала мільярдні держпідряди на території захопленого півострова, бізнесмен досі не перебуває під санкціями в Україні. І, як стверджують у своєму розслідуванні журналісти, вже після початку повномасштабного вторгнення Росії на експідлеглого Бойка переписали українські активи російського мільярдера.

Бігус-Інфо

Публикации