Кривава гебня: у Путіна на параді були ряжені ветерани

10.05.2023, 11:35
Країна-фейк - фото 1
Країна-фейк / Скриншот

Особи, які сиділи поруч із президентом Росії Володимиром Путіним на військовому параді 9 травня на Красній площі в Москві, не брали участі у війні проти нацистів. Це колишні співробітники НКВС і КДБ, який прийнято називати "кривава гебня" і яких справжні ветерани ненавиділи.

Як зʼясували журналісти видання «Агентство», праворуч від Путіна сидів 98-річний Юрій Двойкін. Він записався до армії добровольцем у 1942 році, але на фронт не потрапив. 1944-го після закінчення школи снайперів його відправили в складі сил НКВС до Львівської області «виконувати операції з ліквідації націоналістичного підпілля на території Західної України».

Ліворуч від президента Росії перебував 88-річний Геннадій Зайцев, який народився 1934 року. Він був призваний на військову службу в 1953 році, після чого залишився в армії і через шість років почав служити в КДБ. 1968 року Зайцев брав участь у введенні радянських військ до Чехословаччини для придушення «празької весни».

Він керував групою 7-го управління КДБ СРСР в операції «Дунай», під його командуванням була захоплена будівля міністерства внутрішніх справ у Празі. У 1970-х Зайцев очолив антитерористичну групу «Альфа».

Радіо Свобода

Публикации