"Космонавту" Черновецькому повідомили про підозру через співпрацю з руснею

20 июня, 21:31
Черновецького готуються оголосити у міжгалактичний розшук - фото 1
Черновецького готуються оголосити у міжгалактичний розшук / фейсбук підозрюваного

Колишнього міського голову Києва Леоніда Черновецького на прізвисько "Льоня-Космос" підозрюють у закликах до змін території та державного кордону України.

Деталі повідомляє Офіс генерального прокурора 20 червня.

Експосадовцю повідомили про підозру за статтею 110 Кримінального кодексу України – публічні заклики та розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України.

«За даними слідства, на наступний день після початку військової агресії РФ проти України ексмер столиці на власній сторінці у соціальній мережі «Facebook» розмістив публікацію про можливість і навіть необхідність визнання кордонів терористичних організацій – незаконних утворень «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка», – йдеться в заяві.

Прокуратура посилається на дані судової лінгвістичної експертизи, за результатами якої публікація містить публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Служби безпеки України.

'Космонавту' Черновецькому повідомили про підозру через співпрацю з руснею - фото 211323

Хто б це міг бути?

ОГП не називає імені колишнього мера, водночас подібні до зазначених публічні заяви робив Леонід Черновецький, який був мером Києва з 2006 по 2012 рік. Звісно, це секрет Полішинеля, адже в пресрелізі прокурорів розміщене фото Черновецького, яке хоч і побите на пікселі, але зовсім не приховує "космічності" персонажа.

А ось і склад злочину:

'Космонавту' Черновецькому повідомили про підозру через співпрацю з руснею - фото 211324 'Космонавту' Черновецькому повідомили про підозру через співпрацю з руснею - фото 211325
Радіо Свобода

Публикации