Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3

21.03.2017, 18:30
10
На передньому плані будинок судді  - фото 1
На передньому плані будинок судді / Prosud

Громадський рух PROSUD продовжує досліджувати біографії кандидатів, що претендують на посади в оновленому Верховному суді. До нової структури прагнуть потрапити старі кадри із досить сумнівними статками. Без Табу публікує чергове розслідування активістів.

Завершується тестування професійних знань конкурсу до Верховного суду – ВККС пообіцяла цього тижня озвучити результати перевірки практичного завдання. До цього кандидати вже склали тести на знання законодавства. Понад 100 кандидатів тести не пройшли, ще частина вибуде після перевірки практичних робіт. На решту кандидатів чекатиме психологічне тестування та співбесіда із Вищою кваліфікаційною комісією та Громадською радою доброчесності.

А у нас триває аналіз суддів-кандидатів до нового Верховного суду.

Знайомтесь, суддя Вищого господарського суду та кандидат на посаду судді нового Верховного суду – Стратієнко Людмила Василівна. Суддівську кар’єру Людмила Василівна розпочала 1996-го із посади судді Миронівського районного суду Київської області. 2003-го Людмилу Стратієнко призначають суддею Вищого господарського суду, де вона працює донині. Як і більшість суддів вищих судів Людмила Василівна подала свою кандидатуру на конкурс до Верховного суду. На першому етапі Стратієнко отримала 90 балів, що є доволі високим показником серед кандидатів.

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39193

Кандидат до Верховного Суду

Проаналізувавши декларації судді за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки бачимо, що основний дохід судді – її заробітна плата. За винятком 2014 року, коли окрім зарплати суддя Стратієнко отримала дохід від продажу майна. Припускаємо, що йдеться про продаж автомобіля Toyota RAV4 2008 р. в., який зазначався у декларації за 2013 рік, однак не фігурував далі. До речі, ціна продажу автомобіля надто скромна – лише 140 386 грн.

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39194

У декларації Людмили Стратієнко не вказано жодного члена родини, а отже, усім своїм майном вона користується сама, і набуте воно самотужки.

Щодо майна, згідно з декларацією, суддя володіє квартирою площею 101 кв. м., земельною ділянкою під Києвом та будинком площею 260 кв. м. в селі Хотів Київської області.

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39196

Ми знайшли цей будинок та хочемо показати його вам:

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39198

Хатинка

На жаль, у державному реєстрі прав на нерухоме майно відсутня інформація щодо квартири судді Стратієнко, однак, за нашими даними ця квартира знаходиться неподалік центру Києва, в елітному будинку в центрі Києва.

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39199

Вірогідно в цьому будинку квартира судді

Сьогодні квартира такої площі у цьому будинку коштує щонайменше 250 тис. дол. або 6,5 млн. грн.

Цікава ситуація також з рухомим майном судді Стратієнко. Як уже зазначалося, до 2014 року Людмила Василівна мала автомобіль Toyota RAV4 2008 р.в. А у 2014 авто такої ж марки і року випуску з’явилося у рідної сестри судді Стратієнко – Ірини Чамати.

Сама ж Людмила Стратієнко придбала у 2014 році новий позашляховик BMW X3 2014 року випуску.

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39200

Вартість даного автомобіля складає щонайменше 40 тис.дол.

Навіть якщо припустити, що вартість свого майна суддя Стратієнко вказала без жодних занижень, для його придбання Людмилі Василівні знадобилося б працювати не витрачаючи ані копійки щонайменше 8 років.

І хоча єдиним доходом судді є її заробітна плата Людмилі Василівні вдається ще й заощаджувати. Так, згідно е-декларації за 2015 готівкою суддя Стратієнко зберігає 100 тис. грн. У декларації за 2016 рік вказані вже інші суми: 50 тис. грн. та 4 тис. дол., тобто загалом 150 тис. грн. або практично половина річної заробітної плати судді.

Кандидат до Верховного Суду має елітну квартиру, маєток та їздить на BMW X3 - фото 39201

В декларації за 2016 рік вказано, що суддя також здійснила грошовий подарунок у розмірі 150 тис. грн., тобто половини своєї заробітної плати.

Якщо зважити, що власні готівкові кошти судді зросли на 50 000 грн порівняно з попереднім роком, то виходить, на обслуговування чималого нерухомого майна, доволі витратного автомобіля та прожиття у 2016 році суддя витрачала лише 10 000 грн. у місяць. Доволі сумнівно.

Питання походження статків буде одним із ключових на співбесіді, яка очікує на кандидатів до Верховного суду, в тому числі на Людмилу Стратієнко. Адже і представники Вищої кваліфікаційної комісії, і представники Громадської ради доброчесності, і сам Президент України неодноразово заявляли, що суддям, які не можуть пояснити джерел своїх статків, не місце у Верховному суді та в судовій системі загалом. Тому ми дуже уважно слідкуватимемо за проходженням співбесіди Людмилою Стратієнко.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Prosud
10

Публикации