Кандидат на посаду судді Верховного Суду має родичів-зрадників в Криму та сумнівне майно

17.01.2017, 13:15
Сліпа Феміда - фото 1
Сліпа Феміда

Активісти Prosud продовжують досліджувати біографії та статки кандидатів на посади суддів у новоствореному Верховному Суді. Цього разу на посаду претендує Тетяна Дроботова - дружина екс-нардепа, яка має родичів, що порушили суддівську присягу в Криму. Син судді теж має темні плями у біографії.

2016 року судді, окрім звичайної майнової декларації, почали також заповнювати та публікувати "декларацію родинних зв’язків". У ній суддя повинен вказати всіх родичів, які працюють суддями, депутатами, у правоохоронних органах, є нотаріусами чи адвокатами. Публікація таких декларацій є вкрай важливою для виявлення можливих корупційних зв’язків судді. Як у випадку із наступною суддею.

Суддя Вищого господарського суду України та кандидат на посаду судді Верховного суду – Тетяна Дроботова.

Cтрімку суддівську кар’єру вона розпочала 1997 року, коли указом президента її було призначено суддею арбітражного суду Автономної республіки Крим. Вже за рік, 1998 року, Тетяну Дроботову призначили суддею Вищого арбітражного суду України (з червня 2001 року арбітражні суди перейменовані на господарські суди) де вона працює й донині.

 - фото 30434

У чому ж секрет кар’єрного зльоту Тетяни Дроботової? Можливо, це її родинні зв’язки? Адже її чоловік Анатолій Дроботов із листопада 1994 року по квітень 1995 року був міністром сільского господарства Крима(де його дружина і почала кар'єру) і навіть 9 днів обіймав посаду прем'єр-міністра Крима. А також був народним депутатом ВР 2-го та 3-го скликання (1995-2002 р.).

Зазвичай найбільшу увагу Prosud приділяє аналізу майнової декларації судді. Однак, у цьому випадку доцільнішим виглядає зупинитися на родинних зв'язках.

Родина судді

Отже, чоловік судді був нардепом 2-го та 3-го скликання.

Син Тетяни Дроботової, Сергій Дроботов, нині працює заступником начальника служби Департаменту оперативного забезпечення охорони державної служби охорони України.

 - фото 30435

Відомим є прикрий епізод біографії сина судді. Згідно інформаціїї ЗМІ, 2009 року Сергій Дроботов, на той час старший лейтенант СБУ, ввечері керуючи моторним катером МАХUМ 1800-МХ протаранив дерев’яний човен з подружжям пенсіонерів. 72-х річна жінка, Лавріненко Ніна Павлівна, загинула на місці, її ж чоловік був травмований. Родичів загиблої заявляли, що слідство всіляко затягувалося, та так і не було передано до суду. Звільнившись із СБУ за власним бажанням, Сергій Дроботов одразу ж розпочав свою роботу в Управлінні державної охорони.

Цікаво розглянути й інших родичів, зазначених у декларації родинних зв’язків судді Дроботової. Це її падчерка з своїм чоловіком. За декларацією обоє працюють суддями Автономної республіки Крим.

 - фото 30438

При цьому зазначено, що Іщенко Ірина Анатоліївна працювала суддею лише до квітня 2016 року. Це дійсно так, адже, 19 квітня 2016 року Верховна рада своєю постановою звільняє Іщенко Ірину Анатоліївну з посади судді господарського суду Автономної Республіки Крим у зв’язку з порушенням присяги судді. А нині прізвище судді Іщенко фігурує у списку суддів Арбітражного суду Республіки Крим Російської федерації.

15 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів відкриває дисциплінарне провадження щодо чоловіка Ірини Анатоліївни - Іллі Вікторовича Іщенко. Незважаючи на те, що Ілля Вікторович зараз є суддею Центрального районного суду м.Сімферополь та, очевидно, громадянином Росії, його до цього часу не звільнено.

Майно судді

Аналізуючи майнові декларації судді Дроботової 2013-го, 2014-го, та 2015-го років бачимо, що основними доходами родини є заробітна плата судді та пенсія її чоловіка.

 - фото 30439

Згідно декларації, сама суддя не володіє жодним майном. Натомість, її чоловік володіє квартирою площею 82 м2 в Києві та квартирою площею 69 м2 в Севастополі.

 - фото 30440

Згідно державного реєстру майнових прав, квартира площею 82 м2 знаходиться центрі Києва на Кловському узвозі, тому її оцінка в трохи більше ніж 158 тис.грн є дуже дивною.

Вже згадуваний син судді Дроботової також має квартиру - в центрі Києва, на вул. Панаса Мирного. Цю квартиру синові судді подарували.

 - фото 30441

Попри заявлену вартість даної квартири менше ніж 300 тис. грн., сьогодні ця квартира коштує щонайменше 150 тис.дол, або близько 4 млн.грн – тобто в 13 разів більше.

 - фото 30442
Полюбляє родина Дроботових також і дорогі авто. Згідно декларації чоловік судді Тетяни Дроботової в 2013 році придбав нову модель Mercedes-Benz ML 350, що коштував на той час більше 80 тис.дол.
 - фото 30443
Син судді в 2014 році придбав новий Volkswagen Tiguan. Авто коштувало синові судді щонайменше 40 тис.дол, що навряд чи може дозволити собі рядовий співробітник Державної служби охорони.
Закон "Про судоустрій та статус суддів" вказує, що Вища рада правосуддя може відмовити у призначенні судді, якщо таке призначення може негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади. Чи додасть авторитету правосуддю призначення у новий Верховний суд особи із підозріло стрімким кар’єрним ростом, сином, який уникнув покарання за вбивство та родичами-суддями, які зрадили присязі судді?
Дана інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
PROSUD

Публикации