З 1 серпня приватні перевізники Києва підняли ціни на проїзд у маршрутках до 20–25 гривень, наздоганяючи комунальний транспорт, який подорожчав ще в середині липня. Про те, як тепер вижити пасажирам і чи можна зекономити, повідомляє «РБК-Україна».
Із 1 серпня в Києві подорожчав проїзд у маршрутках: приватні перевізники підняли тариф до 20–25 гривень, повідомляє «РБК-Україна».
БЕЗ ТАБУ розповідає, скільки тепер коштує поїздка в столичному транспорті та на яких умовах ще можна зекономити.
У маршрутках, де раніше проїзд коштував 10 гривень, тепер беруть 20 гривень. Там, де тариф становив 20 гривень, пасажирам доведеться платити 25 гривень.
Голова «Асоціації перевізників Києва та Київщини» Ігор Мойсеєнко пояснював, що перевізники планували підвищити ціну ще 15 липня, але тоді утрималися через здорожчання комунального транспорту. За його словами, лише за останні 15 днів пальне подорожчало на 15 гривень.
У метро, автобусах, трамваях, тролейбусах і фунікулері разовий квиток із 15 липня коштує 30 гривень. Водночас для тих, хто користується транспортом регулярно, діє система знижок при купівлі пакета поїздок.
Також у столиці доступні місячні проїзні з обмеженою кількістю поїздок:
Безлімітний місячний проїзний на всі види комунального транспорту коштує 3 656 гривень.
Усі чинні пільги на проїзд у комунальному транспорті збереглися. Студенти й далі сплачують 50% вартості місячного проїзного, а школярі під час навчального року їздять безкоштовно. Улітку для них проїзд коштує 25% від повної вартості.
Для пасажирів це означає, що економія можлива лише за умови регулярних поїздок і поповнення проїзних пакетами, інакше міські тарифи та маршрутки швидко «з'їдають» бюджет.
Підвищення тарифів у Києві відбувається хвилями: спочатку дорожчає комунальний транспорт, а згодом за ним підтягнулися і приватні перевізники. Для мешканців столиці це означає, що звична щоденна поїздка на роботу або навчання тепер обходиться відчутно дорожче, особливо якщо йдеться про пересадки між різними видами транспорту.
Раніше БЕЗ ТАБУ писав, що у Києві вже переглядали тарифи на проїзд у комунальному транспорті.