Голові Нацбанку України повідомили про підозру

06.10.2022, 12:12
Кирило Шевченко під ковпаком - фото 1
Кирило Шевченко під ковпаком

Кілька днів тому голова НБУ Кирило Шевченко подав заяву про відставку за станом здоров'я. 6 жовтня стало відомо, хто зіпсував банкіру життя.

Як виявлося, це Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ. Сьогодні стало відомо, що Шевченку повідомили про підозру.

НАБУ і САП оголосили про підозру у розкраданнях чинному голові Національного банку України Кирилу Шевченку. За версією слідства, він причетний до розкрадання понад 206 млн грн Укргазбанку. Епізоди стосуються періоду перебування Шевченка на посаді голови правління Укргазбанку.

Встановлено, що керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів. З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014 - 2020 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн.

телеграм-канал Олега Новікова

Публикации