Голова Вищої кваліфікаційної комісія суддів має російське громадянство

21.12.2023, 14:58
До пана Ігнатова є великі питання - фото 1
До пана Ігнатова є великі питання / ВККС

Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала лист від Служби безпеки, у якому йдеться, що голова ВККС Роман Ігнатов має російське громадянство. Раніше Ігнатов спростовував інформацію про наявність паспорта Росії.

Про гучний скандал пише видання "Дзеркало тижня" із посиланням на джерела у ВКСС та Вищій раді правосуддя.

Джерела видання у ВККС та ВРП підтвердили, що Комія отримала цього листа. За інформацією видання, наразі у Вищій кваліфікаційній комісії суддів проходять активні консультації, що робити з цією ситуацією, а сам Ігнатов готує брифінг.

Пізніше у ВККС офіційно підтвердили, що "ознайомилися з відомостями, які надійшли від компетентних органів", а також повідомили, що звернулися із запитами щодо невідкладного підтвердження або спростування інформації про можливу наявність російського громадянства у голови Комісії.

"У зв’язку з появою у публічному просторі інформації про можливу наявність у голови Комісії громадянства РФ, а також за наслідками ознайомлення зі змістом відомостей, які надійшли від компетентних органів, Комісія вважає за необхідне звернутися з відповідними запитами щодо невідкладного отримання підтвердження або спростування оприлюдненої інформації. З метою забезпечення відкритості процесу Комісією ухвалено рішення про залучення представників громадськості. За наслідками аналізу отриманих документів Комісією невідкладно буде ухвалено рішення", - йдеться у пресрелізі.

Комісія наголосила, що займає "принципову позицію щодо неприпустимості громадянства інших, окрім України, держав", зокрема країни-агресора, у суддів та членів органів суддівського врядування.

У свою чергу Роман Ігнатов у коментарі "Дзеркалу тижня" повідомив, що готує брифінг, де планує відповісти на усі питання: "Це провокація на державному рівні. Їм не потрібні принципові і чесні".

Ігнатова обрали головою ВККС у червні цього року. Призначення всіх членів ВККС було одним із завдань для України, які вона отримала разом зі статусом кандидата на вступ до ЄС.

Тоді ж почали активно ширитися повідомлення про наявність у Ігнатова паспорта РФ. Тоді він в інтерв’ю заперечив цю інформацію. Ігнатов пояснював, що дійсно в 1990-х роках навчався і працював у Росії, проте мав лише паспорт громадянина СРСР, який отримав ще в 16 років.

Він говорив, що в документі, який посвідчує порядок отримання громадянства держави, чітко зазначено: "Громадянство України підтверджено у липні 1996 року". У відповідній графі вказано наступне: "В громадянстві інших країн, колишніх республік СРСР тощо, не перебував". Ігнатов додав, що окрім того, питання можливого перебування у громадянстві РФ в подальшому неодноразово перевірялося при зайнятті посад в органах прокуратури України

Українська правда

Публикации