Експерти ООН офіційно підтвердили, що Росія обстрілює Україну ракетами з КНДР

30 апреля, 13:46
Росія здійснює геноцид корейськими ракетами - фото 1
Росія здійснює геноцид корейськими ракетами / РосЗМІ

Група спостерігачів ООН із питань дотримання санкцій проти Північної Кореї підтвердила, що після обстрілу російськими військами Харкова у січні були виявлені уламки північнокорейської балістичної ракети Hwasong-11.

Троє експертів ООН прибули в Україну на початку цього місяця, щоб оглянути уламки цієї ракети, і не знайшли доказів того, що ракета була виготовлена Росією.

У своїй доповіді з 32 сторінок наданої комітету Ради безпеки ООН вони вказують, що «уламки ракети, яка впала в українському Харкові 2 січня 2024 року, походять від ракети КНДР серії Hwasong-11», що своєю чергою є порушенням торговельного ембарго на поставки зброї з Північної Кореї.

Експерти ООН також нагадали, що балістичні ракети серії Hwasong-11 були вперше публічно випробувані Пхеньяном у 2019 році.

Офіційно Північна Корея перебуває під санкціями ООН за її випробування балістичних ракет та роботою над ядерною програмою ще з 2006 року, і ці обмежувальні заходи лише були посилені з роками.

Експерти ООН офіційно підтвердили, що Росія обстрілює Україну ракетами з КНДР - фото 215972

Зазначається, що на засіданні Ради Безпеки ООН у лютому США звинуватили Росію у щонайменше дев’яти запусках балістичних ракет наданих КНДР проти України.

Нагадаємо, група експертів ООН Комітету з санкцій проти Північної Кореї, яка здійснювала моніторинг дотримання санкційного режиму щодо цієї країни і продовження роботи якої в Раді Безпеки ООН заветувала Росія, припиняє роботу після закінчення її мандату у вівторок 30 квітня.

Укрінформ

Публикации