Created with Sketch.

Ексклюзив: Сергій Притула відверто про українську владу, волонтерство і політичні жарти

15:10

Український телеведучий, очільник "Вар’яти шоу" Сергій Притула ексклюзивно поділився із журналістом Без Табу, що чекає глядача в новому сезоні гумористичного шоу, чому за кордоном не жартують про політику і коли востаннє користувався послугами метрополітену.

Сергію, нині у вас тривають зйомки другого циклу телеверсії шоу "Вар’яти". Над якими помилками з першого сезону працюєте?

- Головне завдання – створити у знімальному павільйоні таку ж атмосферу, яку ми маємо у концертних залах по всій Україні та за кордоном. Минулого року це не вдалося. На те були свої причини. Зараз, станом на момент інтерв’ю, ми вже записали 4 програми. Суб’єктивне враження – поставлена мета досягається. Ну і другий клопіт – це збільшення каналом-замовником хронометражу програми на 15хв. 9 програм = +135хв контенту. А це, перепрошую, ще 1,5 програми (посміхається). Тому стояло питання вибрати матеріал, який не лише збільшить "кількість", але й не знизить "якість". Тут я теж задоволений.

"Вар’яти-шоу"

Судячи із фото в соцмережі, у новому сезоні ви задіяли дітлахів у цікавих образах. Чим ще будете дивувати?

- Дітлахів ми задіяли в процесі зйомок кілька разів. Один раз у самій програмі. Але в більшості випадків діти, та й багато дорослих, були відзняті у "прелюдії" до кожного епізоду. Порівняно з попереднім сезоном ми видозмінили intro програми. Минулого року це були якісь перфоменси, які ми влаштовували в павільйоні: на мені горів одяг, мене заливала вода й піна, било током тощо. На цей сезон я запропонував режисеру-постановнику замінити цю історію новою, невеликими відеопрев’ю, які так чи інакше прив’язують нас до програми або просто розкривають сутність "Вар’яти-шоу". У процесі зйомки виявилося, що ці міні-історії чи скетчі цілком можуть слугувати ще й промороликами нового сезону. Тому частину з них ви побачите ще до прем’єрних випусків.

Ви також відзняли кілька сюжетів в українському метрополітені. Розкажіть, як воно - знаходитися в метро без людей?

- Ні, ви помиляєтесь. Зйомка була не в метро, а в депо. Там, де потяги та вагончики сплять (посміхається). Зйомка трохи затягнулася, тому що і ми, вар’яти, і вся знімальна група спочатку півгодини бігали, як малі діти, і фотографувалися з тими потягами, робили селфі в кабінах машиністів. Ледве докупи всіх зібрали!

Зйомки 2 сезону "Вар’яти-шоу"

Чи часто ви користуєтесь послугами метрополітену?

- Із липня 2006-го, коли в мене в метро витягли 1200$ з внутрішньої кишені застебнутої куртки, я метро не користуюся. Точніше, був один раз, 1 квітня 2007 року, коли в Україну прилітав президент Буш. Тоді по місту були багатогодинні затори і просто не залишалося інших варіантів.

У липні українці були вражені тим, що піднялася ціна на послуги метрополітену. А яка, на вашу думку, має бути ціна за жетон?

- Рівно така, яка зробить метрополітен беззбитковим підприємством.

Сергій Притула

Як би ви описали сучасний український гумор? На якому він щаблі розвитку?

- Розвиток і брунькування. Проекти плодяться на очах. За останні кілька років гегемонія "95 кварталу" була успішно порушена такими проектами як "Дизель-Шоу" і мої "Вар’яти-шоу". І той, й інший проекти за час свого існування знайшли свого глядача, отримали успішну телеверсію та гастрольний графік, який практично не переривається. "Дизелі" запустили паралельно з основним шоу ще й скетч-шоу, яке регулярно тримається в трійці лідерів у рейтингах каналу. Ми, "Вар’яти", плануємо запустити власне наступного року. Крім того, "Дизелі" запускають ситком чи серіал. Само собою, що до потужного кіновиробництва, яким завжди славився "Квартал", нам ще пахати й пахати, але, думаю, це теж питання часу. Зараз, коли російський ринок дистрибуції "накрився", практично всі поставлені в однакові умови: знімати для внутрішнього споживача бюджетні повнометражні фільми. Приклад вже показали хлопці з "Мамахохотала" – ще одного гумористичного бренду, який доволі динамічно розвивається. Їх "Інфоголік" – приклад саме такої конструкції повного метру. Загалом я бачу на горизонті ще близько 3-4 цікавих гумористичних проектів, з яких 1-2 у найближчі 1,5-2 роки можуть "вистрілити". Насамперед це структури, які розвивають гумор у форматі "stand-up". Український глядач поступово доростає до цього продукту, і кількість стендап-проектів по великих і не дуже містах України — підтвердження цього. Хто перший акумулює в себе критичну масу толкових стендаперів, той і зірве куш.

Нещодавно в одній із публікацій у соцмережі ви написали, що працюєте над сценарієм фільму. Розкриєте таємницю, що це за проект?

- Допишу – розкажу. Зараз тішуся тим, що сценарій, який "Вар’яти" написали за канадською франшизою, став одним із переможців пітчингу у Держкіно. Наступного року команда Влада Ряшина візьметься за екранізацію.

У роботі вам допомагає син. Чи не боїтеся конкуренції?

- Дмитро не конкурент. Він надихає. Безліч моїх стендапів у "ВШ" – це те, що народжувалося в реальному житті за його безпосередньої участі. Вряди-годи я беру його з собою на гастролі. Іноді на зйомки. Так вбиваємо двох зайців: я більше часу проводжу з сином, а він вчиться цінувати кожну зароблену копійку. Адже, коли проїхати 8,5 годин з Києва до Яремче, прокинутись о другій ночі, загримуватися, сісти у джипи, о четвертій ранку виїхати на полонину, годину зніматися на холоді й вітрі, заробити 500 гривень і прозріти, що за ці гроші "нові ролики не купиш", усвідомлюєш, скільки треба докладати зусиль, щоб отримати ті чи інші блага.

Сергій із сином Дмитром

Сьогодні майже в усіх гумор-шоу, окрім вашого, жартують про політику. Як думаєте, коли закінчиться цей мейнстрим?

- Коли стабілізується економічна ситуація в державі. У багатьох європейських країнах, навіть пострадянських, політика широкому загалу не цікава. Якось я був на гастролях у Ризі. Організатори, які нас приймали, навіть не знали, як звати прем’єр-міністра в їхній країні. Їм не цікаво. Сказали, що коли порушуватимуться умови ведення бізнесу чи почнуться утиски свободи слова, тоді вони підуть на вибори і поміняють владу. А так їх все влаштовує. Незвична для пересічного українця апатія.

Ви вже майже три роки займаєтесь волонтерством. Не розчарувались у людях? Як знаходите в собі сили не впасти духом?

- Навпаки, я укріпився у своїй вірі в те, що в цій країні рано чи пізно буде лад. У нас активно розвивається громадянське суспільство. Росте прошарок людей, які не сприймають чиновників як "священних корів". А радше менеджерами, які мають працювати на користь суспільства, громади. Якщо чиновник поводить себе інакше, має бути готовий до того, що стане зіркою ТБ чи ФБ в контексті розслідувань корупційних схем. Буде мало – громада дотисне до судових історій. І не всім пощастить відкупитись, бо судді теж мають "рильце в пушку". До тих активістів, які з’явилися ще після Помаранчевої Революції, додались ті, хто пройшов останній Майдан, ті, хто пройшов війну. Людина пройшла війну – ви думаєте, вона буде боятись якогось голову райдержадміністрації, нелюстрованого мента чи депутата, який захищає рейдерів? Тут ще питання: хто кого має боятись!

Сергій допомагає бійцям АТО уже кілька років
Багато українців вважають, що зараз війна перетворилася на гарний піар-хід нашої влади. Як би ви прокоментували цю думку?

- Я не коментую запитання без конкретики. Влада – це дуже розмите поняття. Влада – це не ефемерне створіння. Вона має прізвища, посади і вчинки. Те ж стосується і так званої опозиції, яка дуже часто голосує в унісон із "владою".

Із чим ви асоціюєте ХХІ століття?

- Важко судити про століття за підсумками його 17%. Повторіть запитання у 2051-му!

Нещодавно ви вдруге стали татком. Чи змінилося щось всередині вас, коли взяли Соломію на руки?

- Боюсь, я не зможу вкласти в кілька речень ту мозаїку почуттів, яка пронизує тебе, коли народжується дитинка. Як і у випадку з Дмитром, поява Соломії стала ще однією відправною точкою в житті. Звісно, щось всередині змінилось. Як-не-як, а це ж дівчинка. У багатьох аспектах досвід батьківства, набутий із Дмитром, не є доречним у формуванні виховного процесу доньки. Але нічого, буду вчитися. Головне, що до третього малюка я підійду у всеозброєнні.

Перше фото Соломії, яким поділився Сергій у соцмережі


Другое на тему
Україна додатково отримає 4,8 мільярда доларів від Світового банку
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Предложения партнеров