Created with Sketch.

Джон Керрі в ОБСЄ: вибір українців - жити в демократичній правовій державі

09:45

Держсекретар США Джон Керрі в четвер закликав країни в Європі і за її межами остерігатися зростаючої "небезпеки авторитарного популізму." Крім того, він наголосив на необхідності дій відносно агресії Росії в Україні, яка "занадто затягнулась"

Джон Керрі виступив в Гамбурзі на зустрічі міністрів закордонних справ Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Особливу увагу держсекретар США звернув на необхідність вирішення конфлікту на Сході України та проблему окупації росіянами Криму, які "занадто затягнулись". Керрі зазначив, що "це в інтересах усіх зацікавлених сторін - покласти край стражданням і тупиковій ситуації" в Україні. Насильство, на переконання Керрі, не повинно затіняти довгострокове завдання України у побудові здорової демократії і боротьбі з корупцією.

Без Табу подає переклад промови Джона Керрі у Гамбурзі

Друзі і колеги, ми зустрічаємося в Гамбурзі сьогодні, щоб підтвердити ту ж ідею, яка пов'язувала нас разом в Гельсінкі сорок один рік тому: що наша колективна безпека безпосередньо пов'язана зі зростанням економіки і захистом основних прав людини.

Нині, як і в минулому, ми досягаємо прогресу в забезпеченні безпеки і процвітання наших громадян, коли ми втілюємо вічні принципи, які лежать в основі ОБСЄ - демократичного врядування та верховенства права; боротьби з корупцією; поваги до суверенітету і територіальної цілісності кожної держави, незалежно від їх розміру та потужності і гідності кожної людини; непохитної позиції проти антисемітизму, антимусульманських та антихристиянських настроїв, фундаменталізму та нетерпимості будь-якого роду.

Наше завдання починається в діях, в місцях, де досі існує насильство і посягання на людську гідність, навіть там, де ясний шлях до миру у нас просто перед обличчям

Ці цінності буквально ніколи не можуть бути прийняті як само собою зрозуміле. Вони повинні бути постійно захищені, і вони повинні підтримуватись і словом і ділом. І це саме те, що ми робили через ОБСЄ протягом чотирьох десятиліть, і це те, до чого нам треба прагнути зараз і в майбутньому.

Наше завдання починається в діях, в місцях, де досі існує насильство і посягання на людську гідність, навіть там, де ясний шлях до миру у нас просто перед обличчям.

Настала черга Німеччини очолити ОБСЄ

В першу чергу, конфлікт на Донбасі і окупація Криму, що затягнулись занадто надовго і коштували величезних людських жертв з обох боків лінії зіткнення. В інтересах усіх зацікавлених сторін покласти край стражданням у цій ситуації глухого кута. Саме тому Сполучені Штати продовжують підтримувати Францію і Німеччину в їхніх діях в якості посередників у Нормандських переговорах. Саме тому ми наполегливо підтримуємо тристоронню контактну групу ОБСЄ, України та Росії. Саме тому ми відновлюємо наш заклик до повного втілення Мінських угод. І саме тому ми так цінуємо все, що робиться Спеціальною Місією ОБСЄ зі спостереження.

Боротьба з корупцією і реформи – це те, що народ України справедливо визначає як основне поле бою

У той же час, ми не повинні допустити, щоб пануючі насильство і окупація приховали довгострокове завдання, яке Україна вирішує: побудову здорової демократії з інститутами, які підтримають її дотримання. Боротьба з корупцією і реформи – це те, що народ України справедливо визначає як основне поле бою. Це вибір українців - жити в демократичному суспільстві, регульованому принципом верховенства права, він вимагає нашої підтримки.

Криза всередині і навколо України не є єдиним, з чим ми стикаємося: тривалі конфлікти між Вірменією й Азербайджаном, у Молдові та Грузії, як і раніше тліють і підривають європейську безпеку. І в дуже багатьох місцях, друзі мої, в регіоні ОБСЄ ми бачимо в останні дні зростання авторитарного мислення, яке супроводжується порушенням прав людини, обмеженням діяльності незалежних засобів масової інформації, сплеском проявів нетолерантності та злочинів на ґрунті ненависті.

Вільна преса, релігійна свобода, політична відкритість, прозорість в управлінні, процвітаюче громадянське суспільство - це ознаки впевненої і процвітаючої держави

Я зустрічався сьогодні вранці з групою активістів з території усіх країн ОБСЄ, які відступають перед цим тривожним відходом від демократичних принципів - від відкритості, від свободи. І всі ми бачимо, що відбувається: зростаючу корупцію в багатьох країнах, посилення авторитаризму, рух певних лідерів для змін конституції, щоб консолідувати владу, фейкові новини, які поширюються новими засобами масової інформації, тортури, які підтримують в певних колах. Ці події, просто кажучи, - прямий напад на основоположні принципи ОБСЄ. І дозвольте мені бути відвертим: фанатизм, репресії і цькування інакомислячих не може стати новою нормою для будь-якого з нас. Кожне утиснення свободи насправді є цеглиною на шляху до тиранії. І справа в тому, що всі ми повинні бути проінформовані про небезпеку авторитарного популізму.

США та Германія підтримають Україну в Нормандському форматі

Вільна преса, релігійна свобода, політична відкритість, прозорість в управлінні, процвітаюче громадянське суспільство - це ознаки впевненої і процвітаючої держави. І коли люди і установи позбавлені цих прав, ОБСЄ зобов'язана висловлюватися.

Це означає, що майбутнє лідерство Німеччини [в ОБСЄ] підвищить потенціал цієї організації щодо контролю за потенційними кризовими ситуаціями. Очевидно, що існує величезна кількість питань в нашому порядку денному, але важливо визнати, що в період невизначеності деякі речі просто не змінюються. А саме - наші цінності, наша віра в свободу та демократію, наша повага до універсальної людської гідності - ось ті принципи, відображені в Гельсінському заключному акті, в Статуті ООН, у Загальній Декларації прав людини - все було підтверджено протягом багатьох років у Копенгагені, Парижі, Стамбулі, Астані, і, ми сподіваємося, тут - в Гамбурзі. І вони перебувають в центрі демократичних, успішних громад, і вони залишаються кращим рецептом для створення безпечного регіону ОБСЄ, до якого ми прагнемо, де ми забезпечимо мир і процвітання, безпеку і свободу наших народів.


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров