Created with Sketch.

До Києва на оглядини прибув новий генсек НАТО

15:33

Лише 1 жовтня Марк Рютте заступив на пост генсека НАТО, а вже 3 жовтня він вітав у Києві президента Зеленського.

Зеленський назвав дуже важливим те, що перший його візит як Генерального секретаря НАТО відбувся до Києва, щоб одразу зрозуміти пріоритети.

"Це підкреслює, що ми в Україні можемо розраховувати на подальше особисте лідерство пана Рютте. Ключова наша мета – це повноцінне членство України в Альянсі. Україна може стати 33-ю країною НАТО, українці заслуговують на це", – наголосив президент.

"Сьогодні ми детально обговорили перспективи співпраці, ключові орієнтири, які можуть наблизити нашу перемогу. Ми обговорили також елементи плану перемоги нашої держави, які посилять Україну. Готуємося до чергової зустрічі у форматі Рамштайн, на якому також його обговоримо", – повідомив Зеленський.

Марк Рютте нагадав, що візит до України став його першою робочою поїздкою після вступу на посаду генсека Альянсу.

«Це було важливо для мене – приїхати в Україну на початку мандату, щоб абсолютно чітко показати і вам, народу Україну, і усім, хто спостерігає, що НАТО продовжує підтримувати Україну. Я вважаю своїм пріоритетом і привілеєм як генсека НАТО посилити цю підтримку і забезпечити, що Україна візьме», – зазначив він.

Рютте пояснив, що підтримка України потрібна також самим союзникам. «Саме тому ми так віддані підтримці України, адже ваша безпека має значення для нашої, а ваша боротьба за свободу відображає наші принципи та цінності», – каже посадовець.

Генсек НАТО також нагадав, що союзники вже надали Україні «безпрецедентну підтримку» після початку повномасштабного вторгнення Росії. Рютте наголосив, що 99% безпекової підтримки, яку отримала Україна, надійшла від держав-членів НАТО.

Нагадаємо, колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте офіційно прийняв повноваження генерального секретаря НАТО від свого попередника Єнса Столтенберга. Церемонія передачі повноважень пройшла на засіданні Північноатлантичної ради у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Столтенберг передав Рютте молоток, який у 1963 році НАТО подарувала Ісландія.

Як зазначив Рютте, на посаді він домагатиметься виконання зобов’язань, даних Україні з боку Альянсу – зокрема, щодо незворотності її шляху до вступу в НАТО. У своїй роботі в майбутньому Рютте перерахував три основні пріоритети. Зокрема, одним із них буде посилити підтримку України та наблизити її до членства у НАТО.


Другое на тему
У Хмельницьку викрили чиновницю, що заробила на ухилянтах мільйони доларів
Україна нарешті дотягнулась до руських складів з КАБами
Сили оборони залишили Вугледар - фортеця стримувала русню понад 2 роки
Предложения партнеров