Чотирилапі правоохоронці: три історії вівчарок на службі

21.08.2018, 15:09
Чотирилапі правоохоронці: три історії вівчарок на службі - фото 1

У Дніпрі завершився Третій відкритий чемпіонат Нацполіції з багатоборства кінологів. Упродовж трьох днів 36 чотирилапих з усієї країни змагалися у різних кінологічних дисциплінах.

Офіційним партнером чемпіонату став бренд преміум-харчування КЛУБ 4 ЛАПИ.

Учасниками змагань були собаки з Національної поліції, кримінально-виконавчої та прикордонної служб України. Призові місця посіли поліцейські вівчарки. Переможницею стала собака Альма разом із кінологом Іваном Кавацюком. Вони служать в Івано-Франківську. Друге місце посіли німецька вівчарка Лінда та лейтенант поліції Володимир Власенко з Вінниці. Бронзу здобули 6-річний пес Форс та інспектор-кінолог Запорізького кінологічного центру Сергій Головко.

Підготовка службових собак потребує правильного раціону. Призери отримали запаси преміум-харчування від КЛУБ 4 ЛАПИ "Актив". Цей корм задовольняє високі енергетичні потреби тварини завдяки збалансованому вмісту білків і жирів, містить м'ясні інгредієнти №1, збагачений усіма необхідними вітамінами та мінералами, комплексом Омега 3 + Омега 6 та формулою ІNTEGRAMIX для чудового вигляду та здоров'я собаки.

"У підготовці службових собак особливу роль відіграє харчування. Адже міцне здоров'я чотирилапих на службі важливе для безпеки усієї країни. Ми дбаємо, аби наші службові собаки були на одному рівні з європейськими колегами. Тому спеціальний продукт КЛУБ 4 ЛАПИ "Актив" розробляли у тривалій співпраці з кінологами. Переможниця з Івано-Франківська, поліцейська собака Альма, харчується кормом КЛУБ 4 ЛАПИ. Форс з Запоріжжя, який вкотре демонструє високі результати на змаганнях, теж. Наш продукт вже став фаворитом для мільйонів тварин у 10 країнах Європи. І ми продовжуємо вдосконалюватись", – розповідає бренд-менеджер ТМ "КЛУБ 4 ЛАПИ" Юрій Ковалюк.

Загалом на службі в українській поліції перебуває 850 собак, розповідають правоохоронці. Чотирилапі розкривають тяжкі злочини, беруть участь в операції Об’єднаних сил, несуть службу на блокпостах, шукають вибухівку.

Дитина зникла. Три доби не могли знайти. А собаці знадобилося півтори години

Молодший інспектор-кінолог з міста Ірпінь Владислав Ананьєв з німецькою вівчаркою Дейзі почав працювати, кола та ще була цуценям. Зараз їй два з половиною роки. Дейзі спеціалізується на розшуку людей. Вона вже встигла розкрити кілька злочинів і одного разу знайшла зниклу дитину.

"Тривала третя доба. Дитину ніхто не міг знайти. А Дейзі знадобилося півтори години. Собаці дали понюхати річ дитини на тому місці, де її бачили востаннє, і вона взяла слід. Знайшла дитину за 8 кілометрів від її будинку, у лісі", – розповідає кінолог.

Владислав з Дейзі тренуються щодня. Кожне заняття починають з прогулянки, а вже тоді переходять до вправ і команд. За три місяці до чемпіонату у Дніпрі почали активну підготовку.

Дейзі харчується за комбінованою схемою: м'ясом, кашею, сухим кормом.

"Ми з Дейзі працюємо за смако-заохочувальним методом. Тобто, коли собака виконує завдання, даю їй чимось поласувати. Зазвичай корм, – каже Владислав. – Корм зручно брати з собою на виїзди та у відрядження. Це збалансоване харчування з усіма необхідними вітамінами".

Ми тренуємося не заради змагань, а щоби собака міг служити щонайменше вісім років

Молодший інспектор-кінолог з Нацполіції Дніпропетровщини Євген Панасюк є напарником німецької вівчарки Піта. Собаці п'ять років. Серед інших учасників чемпіонату він вирізняється чорним окрасом шерсті.

"Ми починали, ще коли Піт був цуценям. Працювали на блок-постах на Донеччині і Луганщині, знаходили вибухівку, зброю. Доводилося і дітей шукати. Піт спеціалізується на слідовій роботі. До змагань готувалися щодня. Кожній дисципліні присвячуємо по 4-5 годин, бо це те, що нам потрібно у роботі. Піт – дворазовий чемпіон України із затримання злочинця. Це велика праця. Тому тренуємося не заради змагань, а щоби собака міг служити щонайменше вісім років", – розповідає Євген.

Собака віддається на всі сто, якщо ти виявляєш любов

Іван Лешанич, старший інспектор-кінолог Закарпатського відділення Нацполіції України, працює з шестирічною вівчаркою Альфою. Його собака розшукує людей, виїжджає на різні злочини, патрулює Ужгород. Альфі доводилося розкривати крадіжки і вбивства.

"Собака віддається на всі сто, якщо ти виявляєш любов. Відповідає тим самим, що ти вкладаєш у неї. Ми з Альфою тренуємося щодня. Але перевантажувати не можна. Тому треба відпочивати і правильно доглядати за собакою. Ветеринар радить годувати кормом, аби тварина отримувала необхідну кількість вітамінів і мінералів. Тому на тренування, виїзди і в АТО беремо з собою запас раціонів від КЛУБ 4 ЛАПИ".

КЛУБ 4 ЛАПИ підтримує змагання службових собак не вперше. Торік торгова марка виступила офіційним партнером Першого відкритого міжнародного чемпіонату Національної поліції України з багатоборства кінологів.

Більше читайте на сайті.

Партнерський матеріал

Публикации