Битва за Бахмут триває

21 мая, 12:11
Бої тривають - фото 1
Бої тривають / ЗСУ

Надвечір 20 травня русня оголосила про остаточне захоплення зруйнованого нею міста Бахмут. Це брехня - бої за місто не завершилися.

За понад пів року жорстоких боїв Бахмут фактично повністю знищений ударами російських військ, однак Сили оборони продовжують утримувати позиції у південно-західній частині міста, ведучи бої із силами РФ.

Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий

"Президент правильно сказав — місто по суті знесено з лиця землі. Ворог щоденно масовими ударами артилерії, авіації знищує, і наші підрозділи повідомляють, що ситуація вкрай важка. Наші військові тримають фортифікаційні споруди і декілька приміщень південно-західної частини міста. Йдуть важкі бої", — зазначив він.

За словами Череватого, Росія приділяє Бахмуту забагато символічного значення.

"Росія привертає увагу до цього Бахмуту, ніби вони взяли Дніпро. Насправді не взяли до кінця. Місто знищене, ніякої військової і навіть політичної користі воно їм не несе. Взяти за 9 місяців районний центр — не взяли. Ми намагаємось тиснути на флангах, не давати їм спокою і за можливості контратакувати", — додав речник.

20 травня номінальний керівник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що бойовики ПВК взяли останні квартали Бахмута, які утримували Сили оборони України. Згодом про це повідомило й Міноборони РФ, а розшукований судом воєнний злочинець Путін навіть "привітав" русню з захопленням Бахмуту.

Натомість у Міністерстві оборони України відповіли, що українські військові утримують частину міста та ведуть бої з російськими силами.

"В Бахмуті важкі бої. Ситуація критична. Разом з тим, наші війська тримають оборону в районі "Літак", — заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

21 травня під час саміту G7 журналіст спитав у президента Володимира Зеленського: "Чи контролює Україна Бахмут? Росіяни стверджують, що захопили його".

"Думаю ні. Але ви маєте, розуміти що там нічого немає. Вони зруйнували всі будівлі. Це сумно, але сьогодні Бахмут лише в наших серцях. Воно просто знищене, там багато мертвих росіян", — зазначив він.

Зеленський подякував українським військовим за тривале протистояння російським атакам. "Наші захисники з Бахмута зробили величезну роботу. І ми цінуємо їх за їхню сміливість", — зауважив гарант.

Суспільне

Публикации