Бахмут і Соледар - що там зараз відбувається

12 января, 12:54
Українське командування контролює ситуацію під Бахмутом - фото 1
Українське командування контролює ситуацію під Бахмутом / ВСУ

На фоні останніх подій навколо Бахмуту співгромадяни вкотре можуть бачити «проблему сприйняття» у всій красі.

Психіці і мозку некомфортно від того, що ворог все ще може просуватися вперед. Особливо після наших успіхів на Харківщині і Херсонщині.

І не важливо, що наші успіхи осені 2022 більш масштабні, ніж «досягнення» ворога навколо Бахмуту.

Або те, що темпи просування ворога в рамках «наступу» навколо Бахмуту значно повільніші, ніж коли йшли бої за Попасну чи Сєвєродонецько-Лисичанську агломерацію.

Чи те, що в ворога не виходить нічого іншого, окрім як повільно витискати українські сили. Чи в ворога бракує сил і, особливо, засобів, щоб певні тактичні успіхи перетворити оперативні.

Або те, як після витискання сил оборони України із Попасної і Сєвєродонецька-Лисичанська ворог, власне, застряг біля Бахмуту на наступні півроку.

І навіть за найгіршого сценарію, якщо нас витиснуть із Бахмуту і околиць, ворога чекає нова ешелонована лінія оборони трохи західніше, яку скоріше за все так само буде гризти місяцями.

Ні. Це все мозок/психіка ігнорують. Бо воліють більше концентруватися на одному факті і лінуються бачити контекст.

Яку роль відіграють бої за Бахмут і Соледар

Казати, що Україну надурили, змусивши вести бої за БахмУт і околиці замість того, щоб берегти сили для (контр)наступальних дій, як це зробив вчора один журналіст WSJ, - це, пардон, близько до нісенітниці.

Ці всі розповіді ігнорують реальність, яка проявляється в низці речей.

Перш за все в тому, що Московія все ще може створити локальну перевагу в артилерії, як показують численні фото і відео результатів роботи ворожої арти із БахмУта і околиць. Це окремий "привіт-привіт" всім тим, хто забув, що по вогневому ураженню вдалося лише зменшити перевагу ворога в арті. Ніякого паритету чи тим паче нашої переваги поки не проглядається. Наслідки відповідні - зрівнюється із землею все, за що можна зачепитися і організувати оборону в кінці кінців

Друге те, що Московія таки справді дещо модифікувала тактику, як показують зведення Генштабу щодо знищеної живої сили противника. Так,це тактика живих хвиль. Тепер зеки Пригожина допомагають виявити ключові вузли нашої оборони, які намагаються подавити перед тим як в бій ідуть основні сили противника.

І це, на жаль, працює. І якщо б це був не БахмУт і околиці, то був би інший населений пункт Донецької області.

Щодо ж до необхідності відходити, то власне це і відбувається поступово. Інша справа, що відхід сам по собі нічого не вирішує - просто відійти - це мати ту ж саму тактику противника, але вже західніше БахмУту.

Відійти - це не вирішити проблему. Вирішити проблему - це отримати масово касетні боєприпаси, які б допомагали боротися із тактикою живої хвилі.

телеграм-канал Миколи Бєлєскова

Публикации