Збірна України перемогла Ісландію та пробилася на Євро 2024

27 марта, 09:47
Зустрінемось на Євро 2024 - фото 1
Зустрінемось на Євро 2024 / УАФ

Збірна України стала учасницею чемпіонату Європи-2024 з футболу. У фінальному матчі відбіркового плей-оф національна команда в польському Вроцлаві перемогла Ісландію — 2:1.

Кваліфікація Євро-2024. Фінал

Україна — Ісландія 2:1

Голи: Циганков, 54, Мудрик, 84 — Гудмундссон, 30

На початку зустрічі Україна мала тотальну перевагу у володінні м'ячем. Натомість найгострішу нагоду стартових 15 хвилин створили ісландці: Йон Торстейнссон пробивав з великої відстані — Андрій Лунін виконав видовищний сейв.

Україна на старті зустрічі пробивала по воротах суперників, але після ударів Георгія Судакова, Віталія Миколенка та Руслана Маліновського м'яч проходив повз площину.

Стартові пів години поєдинку завершилися голом Ісландії. Альберт Гудмундссон технічно позбувся опіки кількох суперників і виконав прицільний удар з-за меж штрафної — 1:0 на користь гостей.

За кілька хвилин Україна відповіла ударом Георгія Судакова, що цілив у ворота з гострого кута — воротар Гакон Вальдімарссон перевів м'яч на кутовий.

Незадовго до перерви м'яч опинився у воротах гостей. Роман Яремчук замкнув простріл Віктора Циганкова, але судді після перегляду VAR зафіксували у вінгера "Жирони" офсайд.

Україна відновила паритет на 54-й хвилині. Віктор Циганков у сольному проході обійшов кількох захисників і без перешкод вразив нижній кут воріт — 1:1.

Торстейнссон у другому таймі міг вдруге вивести Ісландію вперед, але загрозу після його удару відвів Лунін — дістав м'яч з-під поперечини і перевів його на кутовий.

Другу вольову перемогу в плей-оф Україні врешті приніс Михайло Мудрик. Вдруге за матч асист оформив Георгій Судаков, після передачі якого вінгер "Челсі" поцілив у нижній кут — 2:1!

***

Нагадаємо, Україна зберігала шанси на пряму кваліфікацію з основної частини відбору. Проте у вирішальному матчі групової стадії команда Сергія Реброва зіграла внічию з Італією (0:0) та залишилася третьою в групі.

У плей-оф "синьо-жовті" стартували з вольової перемоги над Боснією та Герцеговиною (2:1) завдяки голам Романа Яремчука і Артема Довбика. Ісландці в іншому півфіналі завдали розгромної поразки збірній Ізраїлю — 4:1.

"Синьо-жовті" вчетверте в історії (та вчетверте — поспіль) зіграють у фінальній частині континентальної першості.

За підсумками жеребкування в грудні 2023-го Україна потрапила до групи E і зіграє у квартеті проти збірних Бельгії, Словаччини та Румунії. Україна вдруге в історії долає відбірковий плей-оф великих міжнародних форумів. Досі це ставалося лише перед Євро-2016.